Nowoczesny pelet VARMO jest reklamowany przez producentów jako bezdymne paliwo węglowe. Według jego miłośników może ono śmiało konkurować z nadal najpopularniejszym węglem. Jego głównym zadaniem jest emisja ciepła bez ingerencji w środowisko naturalne. Pozwala na ograniczenie emisji szkodliwych gazów w aglomeracjach miejskich. Cechuje się on wysokimi parametrami oraz niezmienną jakością produktu.
Pelet VARMO – zastosowanie
Paliwo ekologiczne VARMO to produkt innowacyjny, kompozytowe paliwo stałe, którego produkcja opiera się na zastosowaniu flotokoncentratu oraz lepiszczy, będących mieszanką biokomponentową. Paliwo zostało zaprojektowane w istotnie zmieniający proces spalania. Nadaje mu wyraźne atrybuty ekologiczne, uprawniające kwalifikowanie paliwa jako paliwa nowej generacji. Polecany pelet VARMO jest zaprojektowany z przeznaczeniem do wykorzystania w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem paliwa nowej generacji z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Niewątpliwą zaletą tego peletu jest jego niska wilgotność, która daje gwarancję wysokiej wydajności. Dzięki niskiemu poziomowi wilgotności unikamy strat energii, przeznaczonej na osuszenie opału. Jak wiadomo, wiele elementów w piecach, jest podatna na korozję, którą minimalizujemy przy użyciu tego rodzaju opału. Warto tu również wspomnieć o niskiej ilości produkowanego popiołu. Popiół jest sypki, a nie puszysty, tak jak w przypadku spalania innych produktów węglowych. Większość brył, znajdujących się w opakowaniu, ma średnicę od 2 do 4 cm. Same bryły mają mniejszą gęstość od węgla. Samo paliwo pali się bardzo powoli. Żarzy się przy tym w bardzo charakterystyczny sposób. Dym przy użyciu tego rodzaju opału jest praktycznie niewidoczny. Dodatkowo całkowicie zanika, gdy kilkucentymetrowa wierzchnia warstwa opału całkowicie się rozżarzy. Dzięki paleniu przy pomocy peletu VARMO, wnętrze kotła, jest znacznie czystsze w porównaniu do innych popularnych odmian paliwa. Sadza na ściankach oraz lotny pył są niezauważalne.
Paliwo VARMO jest dedykowane jako opał dla sektora ogrzewnictwa indywidualnego, tj. odbiorców detalicznych (posiadacze kotłów automatycznych oraz odbiorcy hurtowni – dystrybutorzy paliw stałych). Zastosowanie peletyzowanie paliwa pozwala użytkownikom na osiągnięcie korzyści ekonomicznych (korzystna cena na rynku w przeliczeniu na GJ wytworzonej energii), ekologicznych (obniżenie emisji pyłu stosunku do stosowanych drobnych, nieprzetworzonych sortymentów węgla) oraz użytkowych – wydłużenie żywotności kotła o 20%.