Drukarka do kształtów precyzyjnych

Podczas gdy pierwsze drukarki trójwymiarowe, jakie pojawiły się w sprzedaży nie miały zbyt dużych możliwości, będąc raczej urządzeniami przeznaczonymi do rekreacyjnego użytku, nowsze i bardziej precyzyjne odmiany posiadały niesamowicie duży potencjał. Na tyle duży, by wiele firm, w tym i nasza, poważnie zaczęło zastanawiać się nad ich wdrożeniem do procesów produkcyjnych. Urządzenia wysokiej klasy często mogły z powodzeniem zastąpić formy wtryskowe, na dodatek znacznie niższym kosztem.

Najnowocześniejsze drukarki trójwymiarowe

drukarki 3d w sklepiePo obejrzeniu modeli, wykonywanych przez amatorskich wytwórców figurek do systemów bitewnych przekonaliśmy się, iż drukarki trójwymiarowe były również urządzeniami nadającymi się do produkcji podzespołów urządzeń elektronicznych o różnych wielkościach. Oznaczało to również konieczność zastosowania filamentów o najwyższej jakości i odpowiednich cechach wydruku, aczkolwiek efekt końcowy zależał w dużej mierze od zaawansowania i precyzji samej drukarki. Podczas gdy najłatwiej było zamówić sprzęt z jednego z dużych sklepów internetowych, preferowaliśmy osobiście przetestować drukarki 3d w sklepie stacjonarnym który znajdował się niedaleko naszej firmy. był to najpewniejszy sposób wybrania sprzętu, zwłaszcza iż zależało nam na urządzeniach najnowocześniejszych i najbardziej precyzyjnych. Jako że zamówienie które chcieliśmy złożyć było bardzo duże, i zawierało w sobie nie tylko same drukarki ale również części zamienne i filamenty, pracownicy sklepu bardzo chętnie zademonstrowali możliwości jednego z najnowszych i najbardziej precyzyjnych modeli który dopiero wchodził do ogólnej sprzedaży. Była to drukarka o dość dużych rozmiarach, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników i służąca do najbardziej precyzyjnego druku. Cechowała się przede wszystkim ogromną precyzją, głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie podzespołów, nie tylko bardzo dobrze działających w połączeniu z każdym rodzajem filamentu, ale również niwelujących większość mankamentów, jakie takowe posiadały.

Praca drukarki była w całości programowalna. Program sterujący umożliwiał nie tylko wprowadzenie sekwencji wykonywania kształtu, ale również określenia materiału jaki będzie stosowany, dzięki czemu drukarka sama dopasowywała tryb pracy do wykorzystywanego filamentu, w celu uzyskania jak największej wydajności i jakości. Ubytki filamentu były więc praktycznie zerowe, a ogromna dokładność oznaczała całkowity brak wad produkcyjnych nawet przy użyciu najbardziej podstawowego filamentu.