Dobre biura księgowe

Prowadzenie firmy przez jedną osobę, nie jest łatwym zadaniem. Poza bieżącą działalnością, inwestycjami, logistyką, trzeba się zająć księgowością, która potrafi zająć sporo czasu. Nie każdy go ma, dlatego szuka optymalnego rozwiązania. Przedsiębiorcy mają do wyboru skorzystanie z usług biur rachunkowych lub zatrudnić na etacie samodzielnego księgowego. Oba rozwiązania są dobre, jednak mają swoje wady i zalety.

Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

dobre biuro księgowe - warszawa na woliCelem każdej działalności jest uzyskiwanie jak największych przychodów, przy jednocześnie niskich kosztach. Nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej jeżeli przedsiębiorca nie zna się na rachunkowości. W takiej sytuacji pomocne będzie dobre biuro księgowe – Warszawa na Woli jest idealnym miejscem na znalezienie tanich usług. W Polsce działa kilkaset tysięcy biur księgowych, które w sumie obsługują setki tysięcy klientów, więc z pewnością nie mogą narzekać na brak pracy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na usługi księgowe świadczone przez biura z uwagi na ich cenę. Trzeba zaznaczyć, że najtańszy abonament za miesięczną obsługę firmy, może wynosić nawet sto pięćdziesiąt złotych w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bez zatrudnionych pracowników. W biurze, księgowi prowadzą dwa rodzaje rozliczeń. Dla jednoosobowych działalności gospodarczych są to podatkowe książki przychodów i rozchodów, a dla spółek i firm generujących roczne przychody powyżej ustalonego limitu dwóch milionów euro, pełne księgi rachunkowe. Pełna księgowość zawsze jest drożą usługą, ponieważ wymaga spełnienia znacznie większej ilości obowiązków i wiąże się z jednoczesnym prowadzeniem kont syntetycznych i analitycznych. Poza księgowością polegającą na dekretowaniu dokumentów księgowych i wyliczaniem podatków, w biurach rachunkowych świadczone są usługi płacowe i kadrowe. W Warszawie popularne są także usługi doradcze z zakresu optymalizacji podatków. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi usług, biura świadczą kompleksowe usługi, które cenią sobie wszyscy przedsiębiorcy.

Z reguły przedsiębiorcy wybierają biura rachunkowe, które znajdują się najbliżej siedziby ich firmy, ponieważ w razie wątpliwości mogą się łatwo skontaktować osobiście z księgową. Jednak w dobie internetu, jest wielu klientów, którzy jedynie zdalnie się kontaktują z biurem, a dokumenty księgowe przesyłają mailem lub kurierem. Nie zawsze jest konieczne osobiste spotkanie, bo większość spraw można omówić telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. Zgodnie ze statystykami, z usług biur korzysta nawet 40% firm.