Dobra lampa uv – jaka powinna być?

Kobiety coraz częściej zamiast korzystać z usług kosmetyczki wybierają zabiegi w domu. W sklepach można znaleźć teraz wszystkie potrzebne produkty by wykonać w domu manicure albo pedicure, i o różnymi technikami. Nawet tak bardzo popularne paznokcie żelowe są łatwe do wykonania w domu, jeśli posiada się odpowiednią lampę UV, żel i tipsy lub szablony. Wybór lampy jest kluczową sprawą. Oczywiście potrzebne będą też pilniki, czy na przykład oliwka do skórek, ale są to rzeczy, które bardzo wiele kobiet ma w swojej kosmetyczce niezależnie od tego, czy noszą paznokcie żelowe, hybrydowe, czy używają zwykłych lakierów do paznokci.

Lampa UV powinna być szybka i wygodna w działaniu

lampa uv do paznokci żelowychBy wykonywać profesjonalny i ładnie wyglądający manicure należy posiadać odpowiedni sprzęt. Nawet mając największy talent do zdobień i wykonywania paznokci żelowych, bez dobrej lampy niewiele będziemy mogli zdziałać. Dobra lampa uv do paznokci żelowych będzie przede wszystkim solidnie wykonana i będzie miała wysokiej jakości diody, co oczywiście wpłynie na to, że również i jakość wykonywanego manicure będzie dobra. Porządne oświetlenie w lampie oznacza też szybką pracę, co oczywiście jest podstawą wykonywania manicure. Dobrze żeby oświetlenie było odpowiednio rozmieszczone, a sama lampa nagrzewała się stopniowo, tak by nie podrażnić palców, ani płytki paznokcia. Świetną opcją będą tez specjalne lampy wyposażone w sensor ruchu. Sensor ten sprawia, że lampa włącza się i wyłącza automatycznie po wsunięciu do niej dłoni lub stopy. Jeżeli chcemy używać lampy do pedicure, to powinniśmy wyposażyć się w lampę, która posiada spód przymocowany za pomocą magnesów. Taki spód można odczepić i używać w ten sposób lampy do pedicure stóp. Każda dobra lampa powinna musi mieć też mieć wbudowany licznik czasu pracy. Najczęściej zaprogramowane czasy pracy to 30, 60 lub 90 sekund.

By tworzyć piękne stylizacje paznokciowe potrzeba trochę wprawy. Jednakże, posiadając doświadczenie i talent nie warto męczyć się ze sprzętem, który będzie utrudniać nam pracę. Stylizacja paznokci ma być przyjemnością, a nie koniecznością, a więc warto posiadać takie produkty, które tę pracę umilą. Zdecydowanie warto więc zainwestować w dobry sprzęt, przede wszystkim odpowiednią lampę do utwardzania produktu na paznokciach. Lampa UV jest wielozadaniowa. Dlatego też, nawet jeżeli zrezygnujemy z paznokci żelowych, to przyda się ona w czasie manicure lakierami hybrydowymi, albo to utwardzania wzorków namalowanych na manicure tytanowym.