Czyszczenie, pielęgnacja i mycie blatów granitowych

Blaty granitowe to jeden z najbardziej eleganckich elementów nowoczesnej kuchni. Dodają wartość i piękno do kuchni. Z każdym nowym materiałem do dekoracji wnętrz klasy istnieje potrzeba edukacji w zakresie czyszczenia tego materiału i utrzymywania go w czystości. A kiedy planowane jest czyszczenie blatów granitowych, mamy na nim cienką warstwą wykończeniową, którą można uszkodzić, jeśli nie użyjemy do tego odpowiednich środków czystości. 

W jaki sposób wyczyścić blaty z granity?

solidne granitowe blaty kuchenne bydgoszczGranit wymaga trochę więcej wiedzy, aby go właściwie utrzymać, ale jest wart zachodu. Jako kamienie naturalne, blaty granitowe są często piaskowane, aby chronić powierzchnię przed plamami i innymi rodzajami uszkodzeń. Istnieje kilka rodzajów granitu, których nie można wykończyć, takich jak czarny granit. Zanim zaczniemy go czyścić, musimy wiedzieć, czy granit jest pokryty hermetycznym wykończeniem, czy nie. Możemy w tym celu wykonać prosty test z wodą. Jeśli woda zbiera się w kulki na blacie, to granit pokryty jest warstwą wykończeniową. Jeśli woda rozleje się i tonie w granicie, blat nie ma uszczelniacza. Aby dobrze wyczyścić solidne granitowe blaty kuchenne Bydgoszcz posiada sklep, w którym należy kupić specjalne płyny do blatów kuchennych. Główną cechą czyszczenia blatów granitowych i większości powierzchni kamiennych jest zastosowanie neutralnego środka czyszczącego. Nie używajmy środków czyszczących zawierających olej mineralny. I co ważne – nie używajmy produktów zawierających silikon. To rozwiązania do mebli, ale nie do granitu. Rezultatem jest żółty, nieprzyjemny osad, który uniemożliwi oddychanie kamienia naturalnego, co może prowadzić do długotrwałego rozpadu. Nie stosujmy też żadnego wybielacza, octu ani kwaśnych środków czyszczących. Warto zaopatrzyć się w ręczniki papierowe oraz ściereczki z mikrofibry. Nie używajmy ponadto środków do czyszczenia łazienek i płytek ani produktów zawierających środki odtłuszczające. Blaty granitowe nie są trudne w czyszczeniu, ale musimy mieć wiedzę, jak to zrobić.

Aby zachować długotrwały elegancki wygląd blatów z granitu, pamiętajmy aby używać odpowiednich środków do tego przeznaczonych z naturalnym ph. W przeciwnym razie możemy być niemile zaskoczeni. Nie trzeba wielu wymagań, a środki do czyszczenia tych powierzchni też nie są drogie. Warto więc od razu po zamontowaniu blatów kuchennych zaopatrzyć się w odpowiedni środek, który można kupić na przykład w Bydgoszczy. Ważne jest zapoznanie się także z instrukcją użytkowania danego specyfiku.