Czy warto organizować imprezę firmową?

Coraz częściej decydujemy się organizować imprezy firmowe. Jest to sprawdzony sposób, jeśli chcemy poznać naszych współpracowników. Praca to nie tylko wykonywanie swoich obowiązków, ale budowanie pewnego rodzaju więzi polegającej na zaufaniu i wzajemnej współpracy. Często taki wyjazd jest kluczem do porozumienia się z zespołem.

Cel organizowania imprez firmowych

imprezy firmowe krakówGłównym celem organizowania imprezy firmowej to integracja pracowników z poszczególnych, zespołów, działów lub wszystkich pracowników firmy. Dzięki temu imprezy firmowe kraków cieszą się sporą popularnością. W tym czasie nie tylko można porozmawiać z członkami zespołu, ale także troszkę się zabawić. Warto tutaj podkreślić, że zespół, który jest dobrze zintegrowany osiąga lepsze wyniki w pracy. Znamy wtedy swoje mocne i słabe strony, dzięki czemu przydzielanie zadań będzie łatwiejsze. Imprezy firmowe powinny się odbywać w miarę często, ale wszystko tutaj zależy od środków finansowych danego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak powinien to być chociaż jeden wyjazd integracyjny w ciągu roku. Przeważnie zawsze powinniśmy uczestniczyć w imprezie, bo nasza nieobecność może zostać źle odebrana. Wątpliwości budzi w nas to, czy na takie wydarzenie możemy przyjść w gronie osoby towarzyszącej. Wszystkie niezbędne informacje powinny być uwzględnione w zaproszeniu, ale zwykle takie imprezy odbywają się tylko w gronie pracowników. Nie powinniśmy także przesadzać z alkoholem. Impreza integracyjna powinna przedstawić nas w dobrym świetle, a nie na odwrót. Chyba nikt nie chce, aby zapamiętali nas jako tę osobę, która ma problem z umiarem w piciu alkoholu. Na imprezie firmowej powinniśmy skorzystać z okazji, aby porozmawiać z naszymi kolegami i koleżankami, aby lepiej ich poznać. Skoro już wiemy, co należy robić na imprezie firmowej, to dodajmy jeszcze, czego wręcz nie należy robić. Zachowajmy przede wszystkim umiar w gestach. Na pewno żaden szef nie lubi, jak będziemy go poklepywać po ramieniu czy też pozwolimy sobie na zbyt wiele. Podobnie jest w przypadku rozpoczęcia drażliwych tematów, a jak dobrze wiemy, ile ludzi tyle opinii. Nie warto też ryzykować zbyt odważnym strojem.

Na imprezie firmowej powinniśmy pozostawić po sobie obraz osoby, która jest nie tylko koleżeńska, ale której można ufać. Takie imprezy to przede wszystkim spotkania zawodowe. Można rozmawiać o pracy, ale nie tylko. Trzeba na nich trzymać klasę, bo jeden błąd może nas sporo kosztować. Między innymi to, jak zaczną nas postrzegać koledzy z zespołu, działu a nawet firmy.