Czarter jachtów motorowodnych

Uwielbiam żeglować na Mazurach. Jest to mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Bezkresne jezioro, delikatnie falująca woda, ciepłe promienie słońca, wiatr i jacht. Poza tym ani żywej duszy. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale zdarzyło mi się spędzić takie miłe chwile na Mazurach. Oczywiście poza sezonem, bo w sezonie są one raczej zapchane. Aczkolwiek cały czas udaje mi się znaleźć jeszcze jakieś zaciszne miejsca, zaciszne porty, w których nie roi się od hałaśliwych turystów. Popularne turystycznie miejsca omijam wielkim łukiem.

Tani czarter jachtów

szybki czarter jachtów motorowodnych bez patentuJest tylko jeden problem – a mianowicie nie posiadam patentu żeglarskiego. Posiadał go mój chłopak, który jest obecnie już byłym chłopakiem. A ja bez niego zostałam również beż możliwości wynajmowania żaglówek. Jest to dla mnie podwójnie bolesne, bo nie dość, że straciłam chłopaka, straciłam również możliwość mojego ukochanego spędzania wakacji żeglując na Mazurach. Jednak na szczęście dowiedziałam się, że jest coś takiego jak szybki czarter jachtów motorowodnych bez patentu. Może to nie to samo, co tradycyjna żaglówka, ale jednak zawsze coś. Bedę mogła także w tym roku popływać po moich ukochanych jeziorach. Umówiłam się już ekipą dziewczyn, że razem wynajmiemy sobie taki jacht motorowodny i spędzimy na nim urlop. Okazuje się, że jednak bez chłopaka i jego patentu także mogę mieć udany urlop. Już zarezerwowałam dla nas całkiem spory jacht, jutro będę wpłacać zaliczkę, a potem pozostaje nam już tylko odebranie jachtu z portu i przed nami będzie beztroskie pływanie po jeziorach. To będzie na pewno bardzo udany urlop. Bardzo się cieszę, że dla takich osób jak ja istnieje możliwość jachtu nie wymagająca posiadania patentu. Taka możliwość jest oczywiście jedynie do pewnej wielkości jachtów, aby pływać na wodach zamkniętych naprawdę dużym jachtem trzeba już mieć patent, co wydaje mi się dość rozsądne. Dla naszych potrzeb niewielka łódka będzie całkowicie wystarczająca. Oczywiście nie będziemy na jeziorach szaleć i będziemy bardzo dokładnie śledzić prognozy pogody.

Wynajem niedużych jachtów motorowodnych to doskonała opcja dla osób, które nie posiadają patentu, a chciałby pożeglować sobie po zamkniętych wodach, takich jak na przykład mazurskie jeziora. Nie każdy bowiem niestety posiada patent i bez tej możliwości nie miałby szansy doświadczyć żeglarskiego urlopu. Wynajem takiej łódki jest dość kosztowny, ale wynajem tradycyjnych jachtów także nie jest tani. Są to jednak z pewnością bardzo dobrze wydane pieniądze.