Co warto wiedzieć o helu i balonach?

Jak wiadomo hel jest jednym z pierwiastków, występujących w przyrodzie. Naturalne pokłady helu znajdziemy m.in. w atmosferze ziemskiej. Choć hel ma swoje miejsce w naturze wielu naukowców oraz badaczy odkryło nietypowe sposoby wykorzystania tego pierwiastka w innych dziedzinach życia. 

Hel w postaci gazu znalazł swoje zastosowanie w balonach. Sprawdź, jakie właściwości posiada hel. 

Budowa helu 

praktyczna butla z helemWedług tablicy Mendelejewa hel jest pierwiastkiem chemicznym zaliczanym do grona gazów szlachetnych. Hel zwany pierwiastkiem przyszłości składa się z pojedynczych atomów. Pod mikroskopem składa się z dwóch izotopów trwałych. Aby praktyczna butla z helem mogła być stosowana do napychania balonów gaz charakteryzuje się lekkością. To jeden (zaraz po wodorze) najlżejszy pierwiastek świata. Gęstość dwóch izotopów trwałych wynosi 0,1785 kilogramów na metr sześcienny. W praktyczna butla z helem substancja ta charakteryzuje się bezbarwnością. Warto dodać, że jako jedyny pierwiastek chemiczny zachowuje ciekły stan skupienia nawet w temperaturze 0 bezwzględnego. Dlatego praktyczna butla z helem posiada zbiornik z substancją ciekłą. Dopiero działanie wysokiego ciśnienia zamienia hel w gaz. 

Przeznaczenie helu w balonach  

Konkurencyjność helu opiera się nie tylko na unikalnych właściwościach. Hel w formie gazu znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest branża eventowa. Organizacja przyjęcia wymaga dobrej oprawy muzycznej oraz gastronomicznej. Zanim zamówimy jedzenie oraz zespół warto zatroszczyć się o aranżacje sali. Do tego celu od lat stosuje się balony napełniane powietrzem. Aby nadmuchanie balonów było szybkie praktyczna butla z helem jest prawdziwym wybawieniem. Dzięki niej w sposób szybki możemy nadmuchiwać kolorowe balony. Warto dodać, że praktyczna butla z helem ogranicza nam ilość osób potrzebnych do aranżacji przestrzeni. W przypadku nadmuchiwania ręcznego balonów niezbędna jest pomóc wielu krewnych i przyjaciół. Kiedy praktyczna butla z helem pojawi się w naszej sali bankietowej samodzielnie możemy wykonać piękne dekoracje balonowe bez angażowania rąk do pracy. 

Na koniec dodam, że hel zawarty w butlach jest w pełni bezpieczny. W przypadku stosowania wodoru istnieje szereg niebezpieczeństw. Z tego względu praktyczna butla z helem zyskała na popularności. Pierwiastek chemiczny nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Inną zaletą gazu szlachetnego jest niepalność. Balony wystawione na promienie słoneczne w wyniku nagrzania nie są powodem do niepokoju.