Co warto wiedzieć o butach ortopedycznych?

Większość osób wie, czym są wady postawy, jak im zapobiegać, czy co ćwiczyć, żeby nie mieć wystających łopatek i krzywego kręgosłupa. Jednak inaczej rzecz wygląda w przypadku wad stóp. Przekładają się one na koślawość i szpotowatość kolan, mają wpływ na nierówne obciążenie nóg podczas chodzenia, jak również w konsekwencji wpływają też na sam kręgosłup. Tutaj również warto podjąć leczenie jak najszybciej, by zahamować zmiany zwyrodnieniowe.

Buty ortopedyczne od firmy Memo

ciepłe buty ortopedyczne memoCo będzie najbardziej przydatne i kiedy warto zgłębić temat wad ułożenia stopy? Już we wczesnym dzieciństwie można zauważyć u dzieci płaskostopie, czy tendencję do pronacji lub supinacji. Im dłużej wada jest nieleczona, tym bardziej dotkliwe konsekwencje dziecko będzie odczuwało w przyszłości. Jednak dobrym rozwiązaniem będą ciepłe buty ortopedyczne memo. Ciepłe botki będą idealne na jesień oraz zimę, natomiast firma Memo specjalizuje się w wykonywaniu tego typu specjalistycznego obuwia dla dzieci. Warto zainwestować w jej produkty. Buty ortopedyczne można nosić na różnym etapie widoczności zmian. Są buty profilaktyczne, mające zapobiegać wadom, jak również buty które korygują na przykład płaskostopie. Buty takie kupuje się w sklepach medycznych, w których pracownik powinien podpowiedzieć nam jakie buty dla dziecka kupić, jak również sprawdzi jego wadę stópek, by ocenić stopień jej zaawansowania. Buty ortopedyczne nie muszą być brzydkie i wyróżniać się na tle innych butów. Z daleka wyglądają zwyczajnie, mają różne kolory, najczęściej są zapinane na rzepy. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu się widać że mają usztywnienie w kostce, elastyczną podeszwę, czy też inne specjalne ,,dodatki”. Dobre buty dla dzieci powinny być wygodne, takie by chętnie były noszone, bez dyskomfortu. Kosztują nieco więcej niż zwykłe buty, ale ich cena nie zwala z nóg. Dobrej jakości buty kosztują tyle samo, a nie mają działania profilaktycznego ani leczniczego. W sklepie internetowym także można kupować buty dla dziecka, jednak wcześniej warto udać się do fizjoterapeuty na wizytę, który powie które buty trzeba kupić. Inaczej można zamówić nie te co trzeba.

Buty ortopedyczne Memo występują także w wersji letniej (sandałki), jak i jako standardowe buciki bez ocieplenia. Dostępne są wersje dla dziewczynek i chłopców, w różnym wieku. Na pewno jeśli dziecko ma wadę stópek to warto zadbać o jego zdrowie i od najmłodszych lat kupować buciki ortopedyczne lub profilaktyczne. To na pewno sprawi, że w przyszłości będzie zdrowsze i nie będzie musiało regularnie chodzić do fizjoterapeuty.