Co daje mezoterapia igłowa?

Niektóre zabiegi kosmetyczne są dobre tylko na jeden rodzaj problemu. Na przykład, henna pozwala jedynie przyciemnić brwi i rzęsy, ale ich nie wzmacnia czy nie zagęszcza. Również manualne oczyszczalnie twarzy nie przyniesie dodatkowych korzyści, poza tym, że skóra jak dojdzie do siebie po zabiegi to przez jakiś czas będzie ładniejsza i czystsza, niż przez zabiegiem. Są jednak zabiegi dające więcej korzyści lub takie które można dopasować, spersonalizować.

Mezoterapia na zmarszczki i blizny

polecana mezoterapia igłowa w katowicachNa przykład peelingi kwasowe mogą za jednym zamachem zwalczyć trądzik, blizny i ujednolicić koloryt skóry. Także masaż twarzy pomoże na ukrwienie skóry, redukcję opuchnięć i utraty jędrności skóry. Z drugiej strony są zabiegi, których działanie w dużej mierze zależy od tego, jakie substancje czynne zostaną w nim użyte, mimo iż sama technika pozostaje bez zmian. Takim zabiegiem jest bez dwóch zdań polecana mezoterapia igłowa w Katowicach. Poleca ona na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych mieszanek substancji aktywnych. Dzięki temu dostają się one bezpośrednio do głębokich warstw skóry, a nie zatrzymują się na jej wierzchniej warstwie naskórkowej. Tylko w taki sposób substancje mogą działaś skutecznie i niwelować nawet poważne problemy skórne. Działanie na naskórku, takie jak wsmarowywanie kremów, nakładanie maseczek jest oczywiście ważne w codziennej pielęgnacji, jednak nie załatwi problemu blizn potrądzikowych, zmarszczek, czy permanentnie suchej skóry. Sam zabieg mezoterapii nie jest nieprzyjemny, mimo nakłuwania skóry. Przez zabiegiem skórę smaruje się specjalnym preparatem mającym na celu zniwelowanie bólu, więc można odczuwać co najwyżej pewien dyskomfort. Po zabiegi skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona, ale to szybko minie. Ważne są spektakularne efekty zabiegu. Już po jednej sesji od razu będzie widać efekty. Dając na przykład kwas hialuronowy do mieszanki skóra będzie bardzo ładnie nawilżona, wygładzona, a także zmarszczki będą mniej widoczne. Do skóry szarej, zmęczonej, o nierównomiernym kolorycie można dawać koktajl z witaminą C, mającej działanie rozświetlające i także korzystnie wpływającej na naczynia krwionośne (uszczelnia je).

Podsumowując, na pewno mezoterapia igłowa, czy też mikroigłowa to korzystny zabieg kosmetyczny, z którego może skorzystać prawie każda kobieta (jeśli nie jest na przykład w ciąży, czy nie ma łuszczycy). Polecany jest kobietom w każdym wieku, jednak szczególnie panie po 40, których skóra traci jędrność, będą zadowolone z efektów jakie przyniesie mezoterapia.