Ciekawe mieszadełka do drinków

 

Jako barman zawsze staram się przygotowywać wszelkie drinki z największą starannością, pamiętając o każdym szczególe nie tylko receptury, ale także perfekcyjnego wyglądu gotowego napoju. Ostatnio zwróciłem uwagę na fakt, że klienci  chętniej kupują te koktajle alkoholowe, które mają intrygujący wygląd. Zaproponowałem więc swojemu szefowi kupno różnych gadżetów, którymi można ozdobić szklanki i kieliszki. Zgodził się na niektóre z moich propozycji, co niezmiernie mnie ucieszyło, a z czasem przyniosło całej firmie korzyści finansowe.

Różne typy mieszadełek do drinków

mieszadełko do drinkówZawsze powtarzam swoim klientom, że liczy się nie tylko to, jak dany drink został zrobiony, ale także, w jaki sposób się go podało. Nie chodzi tylko o względy czysto estetyczne, choć te także mają ogromne znaczenie, ale także o walory smakowe. Wybór odpowiedniego szkła oraz słomki bardzo często wpływa na odbiór napoju. Dlaczego tak się dzieje? Różne typy szkła oraz akcesoria barmańskie mogą powodować ogrzewanie lub chłodzenie drinków, a także odmienne sposoby łączenia różnych konsystencji, a zatem także smaków. Sama zawsze uważałam, że istotny jest każdy szczegół. Niedawno odkryłam, że niebagatelne znaczenie może mieć nawet mieszadełko do drinków. Jest to prosty przedmiot, który kojarzy nam się głównie z funkcją estetyczną, jednak jego kształt znacząco wpływa na sposób wymieszania się poszczególnych składników napoju. W moim barze serwuję alkohole z ośmioma rodzajami mieszadełek. Najciekawsze są te, które nie wyglądają, jak prosty patyczek, lecz posiadają postać spiralnej rurki, przed którą można nawet popijać dany trunek. Oczywiście dostosowuję typ mieszadełka do rodzaju podawanego alkoholu, ale także mam na uwadze kwestie estetyczne. Ostatnio bardzo modne stały się patyczki bambusowe, które dodaje się do letnich koktajli alkoholowych, tworząc w ten sposób odpowiedni klimat. Chodzi także o kwestie ekologii. Naturalne tworzywa sprzedają się z roku na rok coraz lepiej ze względu na fakt, iż są w pełni biodegradowalne, a zatem nie szkodzą środowisku.

Zawsze trzeba pamiętać, że tworzenie drinków to swoista ceremonia, którą do perfekcji opanowują nieliczni. Chodzi bowiem nade wszystko o to, aby pamiętać o każdym szczególe nie tylko w kwestii odpowiednich proporcji składników, ale także nienagannego, czy wręcz perfekcyjnego wyglądu konkretnego trunku. Znaczenie mają nawet takie szczegóły jak dobór odpowiedniego szkła oraz dodatków w postaci mieszadełek i słomek. Wszystkim kolegom po fachu polecam kupowanie różnorodnych akcesoriów barowych oraz dostosowywanie ich do potrzeb swoich klientów.