Chwytaki rurowe z atestem są bardzo wszechstronne

Narzędzie to   zapewnia wyjątkową kontrolę obciążenia i elastyczność obsługi w ruchu i lądowaniu rur o dużej średnicy. Chwytak jest niezwykle użytecznym narzędziem w warsztatach naprawczych i zakładach produkcyjnych, gdzie wymagany jest ścisły kontakt i kontrola, takich jak ładowarki i stanowiska testowe. Podczas korzystania z narzędzi bez użycia rąk należy zawsze nosić odpowiednie wyposażenie ochronne dla personelu.

Praca z chwytakami rurowymi wymaga ostrożności

chwytak rurowy z atestemPosiadają jeden otwór wewnętrzny, który może pomieścić rury i węże o średnicy od 4″ do 13″. Rurociągi i węże należy włączać tylko wtedy, gdy ładunek znajduje się w pozycji stacjonarnej. Trzeba wówczas zwolnić taśmę z narzędzi, szybko zwalniać taśmę hakową po stronie sprzączki taśmy. Dopasuj długość taśmy do żądanej długości średnicy naciskając przycisk zwalniający klamrę krzywkową i pociągnij taśmę, po zwolnieniu palca z klamry przycisku blokuje się. Załóż taśmę wokół rury i ponownie włącz klamrę krzywki na haku szybkozamykacza. Przeciągnij taśmę przez klamrę krzywki, aby uzyskać maksymalne napięcie. Zawsze należy być świadomym wahadłowego obciążenia, przed włączeniem narzędzia należy użyć znaczników w celu ustabilizowania z bezpiecznej odległości. Nigdy nie należy stać pod wiszącym ciężarem. Narzędzie wyposażone jest w funkcję odzyskiwania linii etykiet. Narzędzie jest przeznaczone dla operatora w celu utrzymania kontaktu z ładunkiem przez cały czas. Nie należy dopuszczać do pozostawienia narzędzia podłączonego do podwieszonego ładunku nad jakimkolwiek obszarem roboczym. Przy pełnym napięciu utrzymywanym na taśmie należy być świadomym ograniczeń przestrzennych, jakie posiada chwytak rurowy z atestem. Przed każdym podniesieniem należy zawsze wyznaczyć drogę ewakuacyjną. Podczas podnoszenia należy zawsze trzymać dwie ręce na narzędziu, aby zapewnić maksymalną kontrolę. Zatrzasnąć powierzchnię montażową, aby uzyskać maksymalne połączenie. Należy zawsze mieć jasną komunikację z  operatorem mechanicznych urządzeń podnoszących, tj. dźwigów, wózków widłowych i pneumatycznych holowników. Do obsługi większych złączy rur w obudowie potrzebne są dwaj pracownicy. Najlepiej stosować w połączeniu z etykietą bezpieczeństwa, aby uzyskać dokładne pozycjonowanie zawieszonych ładunków. Po osiągnięciu pożądanej pozycji i usunięciu napięcia z liny podnoszącej można teraz bezpiecznie wyjąć narzędzie z rurociągów zgodnie z krokiem 3 w instrukcji.

Uwaga: Narzędzie to nie jest przeznaczone do stosowania w działaniach wykorzystujących typową dźwignię.Chwytak jest najłatwiejszym w użyciu mechanicznym podnośnikiem dzięki bardzo dużej nakrętce skrzydełkowej połączonej z gumowym O-ringiem. Spotykane są dwa rodzaje chwytaków: z uchwytem na końcu rury oraz pośrodku rury. Zaślepki chwytaka są ekonomiczne, niezawodne i łatwe w użyciu. Wszystkie one posiadają nakrętkę motylkową.