Chlorella – alga, która leczy

Nie od dziś wiadomo, że niektóre z alg mogą mieć naprawdę świetne właściwości, dzięki którym np. poprawią one funkcjonowanie naszego organizmu. Z całą pewnością właściwości takie posiada chlorella, czyli alga pochodząca z Japonii, należąca do grupy „superfoods”. Są to produkty spożywcze, wykazujące wyjątkowe właściwości zdrowotne. Mówi się o tym, że Chlorella to prawdziwa bomba witaminowa.

Jak ją stosować?

chlorella dawkowanieChlorella jest dla organizmu człowieka świetnym źródłem witamin, a także mikroelementów. a rynku dostępne są preparaty, zawierające tą cudowną algę. Mówi się o tym, że przyjmowana w odpowiedni sposób sprzyja detoksykacji organizmu. Wszystko dlatego, że wiąże oraz usuwa z organizmu szkodliwe substancje, takie jak toksyny i metale ciężkie. Nie dopuszcza ona do przeniknięcia szkodliwych substancji w głąb organizmu. Tak naprawdę chlorella polecana jest również osobom, które w swoim życiu przeszły zabiegi chemioterapii lub radioterapii, ponieważ sprzyja ona oczyszczeniu organizmu. Chlorella wywiera również pozytywny wpływ na naszą wątrobę. Wszystko dlatego, że przyspiesza ona jej regenerację, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie. Tabletki chlorella posiadają wysoką zawartość chlorofilu, a więc wspaniale wpływają na układ immunologiczny. Poza tym chlorella zwiększa produkcję białych krwinek, które odpowiadają za walkę z wirusami i bakteriami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że chlorella może okazać się odpowiednia dla osób, borykających się z problemem nieświeżego oddechu lub nadmiernej potliwości. Jednak musimy pamiętać o tym, że przejmując leki i suplementy diety, powinniśmy przestrzegać dawkowania. Dawkowanie znajdziemy na opakowaniu lub w dołączonej ulotce. Jeśli chcemy poszukać go na własną rękę, wystarczy wyszukać hasło „chlorella dawkowanie„, a naszym oczom z pewnością ukaże się to, czego szukamy. Nie warto przekraczać zalecanej dawki, nawet jeśli bierzemy jedynie suplementy diety. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne substancje, wspomagające pracę naszego organizmu także mogą nam zaszkodzić, o ile przyjmujemy je w nadmiarze.

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem tabletek chlorella i myślimy, czy będą one odpowiednie, na samym początku powinniśmy przeczytać wskazania do stosowania. Tak naprawdę przyjmując te tabletki i przestrzegając zalecanego przez producenta dawkowania, nie wydarzy się nic złego. Jeśli mimo to mamy wątpliwości, warto poradzić się farmaceuty, który z całą pewnością odpowie na nasze wątpliwości i podsunie pomysł na nasze dolegliwości.