Chemia i basenowe akcesoria

Latem, gdy słońce praży od rana do wieczora, nie ma nic przyjemniejszego niż ochłoda w basenie. Polskie lato niczym nie odbiega już od tego na Półwyspie Iberyjskim, dlatego też coraz więcej z nas decyduje się na wybudowanie basenu w ogrodzie. Nie mniejszą popularnością cieszą się duże baseny rozporowe, a także te nieco mniejsze dmuchane. Każdy zbiornik wodny, w którym podczas upału można się przyjemnie schłodzić, stanowi powód do radości, a dla najmłodszych to miejsce świetnej zabawy.

Basen – dozowanie chemii i zabiegi pielęgnacyjne

stacja dozowania chemiiPamiętajmy jednak, że z posiadaniem basenu wiąże się kilka istotnych obowiązków. Aby korzystanie z tej atrakcji było prawdziwą przyjemnością, trzeba być również przygotowanym na trochę pracy. O czym warto pomyśleć stawiając w ogrodzie basen? Przede wszystkim o jego przykryciu. Przykrycie basenu osłoni taflę wody i ochroni ją przed nieproszonymi gośćmi w postaci owadów. Ograniczy także wpadanie do wody liści i innych zanieczyszczeń, które stają się później powodem namnażania drobnoustrojów. Osłonięcie basenu podczas, gdy nie jest używany, ograniczy również parowanie wody. Jednym z najważniejszych obowiązków posiadacza basenu jest dbanie o odpowiednią jakość wody. Mniejsze zbiorniki można po prostu ręcznie oczyszczać z zanieczyszczeń i regularnie podmieniać część wody. W większym basenie warto natomiast zamontować pompę oraz filtr, które skutecznie przefiltrują wodę z większości zanieczyszczeń. Pompę, a w zasadzie jej moc, należy dostosować do pojemności zbiornika. Zamontowanie pompy zwolni nas z obowiązku podmieniania wody, co w skali całego sezonu będzie dużą oszczędnością. Niezbędna okaże się także chemia basenowa, która zadba o właściwe parametry wody. Mowa tutaj o odpowiednim pH, dezynfekcji wody oraz ochronie przed glonami. Aby ułatwić sobie pracę, szczególnie w dużych zbiornikach, może się przydać stacja dozowania chemii. To bardzo wygodny sposób na zaopatrzenie wody we wszystkie potrzebne preparaty i utrzymanie jej w należytym stanie. Stacja dozowania chemii może być w pełni zautomatyzowana, zaopatrzona w czujniki dokonujące wymaganych pomiarów, dzięki czemu dozowanie preparatów jest precyzyjne, a z naszej strony nie wymaga to niemal żadnej uwagi. Wystarczy raz w miesiącu uzupełnić zapas środków chemicznych.

Własny, prywatny basen w ogrodzie to wspaniała inwestycja na lata. Miejsce to cieszy równie mocno dzieci, jak i dorosłych, choć to ci pierwsi mają tam pewnie więcej zabawy. Możliwość kąpieli we własnym basenie kiedy tylko się ma na to ochotę, to wspaniała sprawa. Najmłodszym natomiast zapewni wiele godzin aktywnej zabawy. Jeśli tylko w odpowiedni sposób zadbamy o nasz zbiornik, będziemy się nim cieszyć nieprzerwanie przez wiele sezonów.