Butik a współpraca z hurtownią biżuterii

Wiele bizneswoman prowadzących kameralne butiki z odzieżą damską zastanawia się co zrobić aby zwiększyć rentowność swoich biznesów. Zwłaszcza w czasach, gdy niezbyt uczciwe ale zaradne użytkowniczki portali społecznościowych sprzedają takie same produkty ale taniej, bo wybrały działalność w szarej strefie. Rozwiązaniem dla nich będzie wprowadzenie do sprzedaży dóbr komplementarnych, czyli nawiązanie współpracy z hurtownią biżuterii sztucznej i sprzedaż naszyjników i innych świecidełek pasujących do oferowanych sukienek.

Hurtowe zakupy sztucznej biżuterii

hurtownia biżuterii sztucznejRozszerzenie asortymentu o buty, torebki, apaszki czy biżuterię w stylu proponowanych ubrań nie jest pomysłem nowatorskim, ale na pewno sprawdzonym. Wiele naprawdę ciekawych i modnych butików łączących sprzedaż odzieży, obuwia i biżuterii dzięki swojej kompleksowości została pokochana nie tylko przez fizyczne klientki, ale również przez obserwatorki z całego kraju i szczycą się ponad 30-tysięczną publicznością na stronach w portalach społecznościowych. To bardzo dobry wynik jak na niewielki sklep w centrum miasta. Jest to poniekąd rozwiązanie ściągnięte od sieciówek, ale z produktami powstającymi w polskich szwalniach i zakładach produkcyjnych. Wiele kobiet nie potrafi samodzielnie połączyć dodatków z zakupioną wcześniej sukienką. Gdy zobaczą cały zestaw na wystylizowanym odpowiednio manekinie, kupią i ubranie, i biżuterię, zasilając kasę odpowiednią kwotą. Każda hurtownia biżuterii sztucznej chętnie nawiązuje współpracę z butikami odzieżowymi. Co prawda wymaga to nieco więcej zachodu, bo właścicielki butików zaczynają od kilku sztuk różnego rodzaju biżuterii, ale z czasem stają się stałymi klientkami. Co więcej, obeznane w trendach kobiety na pewno będą dobrym wskaźnikiem dla hurtowników odnośnie popytnego towaru. Ponadto współpraca z mniejszym klientem może być dla hurtowni dobrym momentem na wprowadzenie obsługi klienta detalicznego i odświeżenie formatu swojej działalności.

Rodzime biznesy coraz częściej muszą stawiać czoła gigantom sieciowym. Szczególnie widoczna jest ta rywalizacja na przykładzie sklepów odzieżowych. Unifikacja proponowana przez dużych graczy dostępnych w każdym mieście  ciągle daje się we znaki małym butikom, w których znajdują się kolekcje lokalnych firm odzieżowych. Współpraca hurtowni biżuterii sztucznej ze sprzedawcami ubrań pozwala na zwiększenie dostępności zasobów hurtowni prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców i wspomóc ich rozwój poprzez sprzedaż towarów w „wielkim” stylu.