Bert Hellinger jest twórcą ustawień systemowych

Rodzina to neizwykle istotny system spoleczny, który wpływa na dobrostan jednostki. Relacje panujące w najbliższej rodzinie są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowia psychciznego. Niestety, w dzisijeszych czasach często dochodzi do róznych konfliktów i nieporozumień. Problemy mogą sięgać nawet do kilku pokoleń wstecz. Z tego też powodu warto zawczasu podjąć odpowiednią terapię, najlepiej taką prowadzoną w nurcie sytemowym.

Jak działa terapia za pomocą ustawień systemowych?

działające ustawienia systemowe berta hellingeraIstnieje wiele metod pracy, które pomagają rodzinom w uporaniu się z ich problemami. Godne polecenia są chociażby ustawienia syemowe. Ich twórcą jest sam Bert Hellinger. Warto podkreślić z całą mocą, że same ustawienai systemowe nie stanowią jedynej formy terapii, a jedynie jej uzupełnienie. Podczas zajeć grupowych można pracować nad swoimi nieuświadomionymi przeżyciami oraz relacjami z osobami najbliższymi. Specjalisci rpzekonują, ze metoda Berta Hellingera jest naprawdę skuteczna i warto z niej skorzystać, kiedy tradycyjne formy terapii okazują się zawodne. Trzeba jednak wcześniej umówić się na idywidualną konsultację z teraputą, który takie sutawienia prowadzi. Podczas wizyty pacjent przekaże swoje oczekiwania oraz nakreśli problem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Działające ustawienia systemowe Berta Hellingera cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób, które od dłuższego czasuu cierpią z powodu różnorodnych trudności natury psychciznej. Warto podkreślić z cała mocą, że źródła tych problemów często są glęboko ukryte w podświadomosci. Dzięki określonym technikom udaje się wydobyć prawdę na zewnątrz. Podczas warsztatów do zobrazowania problemów pacjenta wykorzystuje się obecność tak zwanych reprezentantów. Są to zupełnie przypadkowe i obce osoby.  Symbolizuja one określonychc złonków rodziny pacjenta – jego rodziców, rodzeństwo, czy też dziadkow. Po pewnym czasie takz wani rep[rezentanci wczuwaja się w swoje role. Opowiadaja o swoich odczuciach. Bert Hellinger tłumaczy to zjawisko występowaniem tak zwanego widzącego pola. Pacjent doznaje jedynego w swoim rodzaju oczyszczenia.

Bert Hellinger jest pwoszechnie znany w srodowisku teraputów systemowych. Stworzył nowatorską metodę leczenia zaburzeń psychciznych, która stanowi również efektywną formę pomocy dla osób, które mają problem w relacjach interpersonalnych. Mowa oczywiscie o ustawieniach systemowych, wokół kjtórych narosło przez lata wiele mitów. W dzisiejszych odcinku postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwosci dotyczące tej formy terapii.