BARF – czy ta dieta ma sens?

 

Wołowina to mięso, po które na pewno chętnie sięgamy. Jedynym co może nas zniechęcać jest cena, która bywa naprawdę wysoka. Tak naprawdę nie każdego stać na to, aby przyrządzać sobie codziennie posiłki z wołowiny. Mimo wszystko wołowina jest niesamowicie wartościowym mięsem, która wpływa na odpowiednią budowę masy mięśniowej – zarówno człowieka, jak i psa. Jeśli chodzi o dietę naszego pupila, to wołowinę powinniśmy mu podawać przynajmniej raz na jakiś czas. Nasz pies z pewnością nam za to podziękuje.

Wołowina podawana psu

wołowe mięso dla psówZnaczna część z nas decyduje się na zakup gotowych saszetek dla psa. Nie jest to zbyt ciekawe rozwiązanie, ponieważ zazwyczaj zawierają one zaledwie domieszkę mięsa. Reszta to substancje, które niekoniecznie są dobre dla naszego czworonożnego przyjaciela. Mięso wołowe dla psów może okazać się najlepsze, jednak mówiąc o nim nie mamy na myśli nawet wysokojakościowych saszetek, ponieważ nawet one nie dostarczą naszemu psu niezbędnych substancji. Tak naprawdę wołowina zawiera ogromne ilości pełnowartościowego białka, które dodatkowo jest łatwo przyswajalne. Białko to jest odpowiedzialne np. za prawidłowy wzrost psa, wygląd skóry, czy budowę kości. Tak naprawdę psu można podawać surowe mięso i taki model żywienia ma naprawdę ogromną ilością zwolenników. Mowa tutaj o technice BARF, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Surowe mięso jest dla naszego pupila naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ zawiera ono wiele składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu pupila. Mimo wszystko niektórzy uważają, że taka surowa dieta wcale nie jest dla psa dobra, ponieważ zwiększa ona ryzyko zarażenia pasożytami. Decyzję mimo wszystko powinniśmy podjąć samodzielnie. Na rynku dostępne są różnego rodzaju sklepy, które mają nam do zaoferowania przeróżne, mięsne produkty. Czasami okazuje się, że zakup online pozwala nam na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. To dlatego warto jest zaopatrzyć się w zapas gotowych produktów, które ułatwią nam przeprowadzenie diety.

Wybierając mięso dla naszego psa powinniśmy wziąć pod uwagę również wołowinę, która wpływa na odpowiednią budowę mięśni psa. Tak naprawdę sami powinniśmy zdecydować, czy decydujemy się na to, aby nasz pies przeszedł na surową dietę. Powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw i upewnić się, że w tym momencie będzie to dobra opcja. Na taką surową dietę może przejść każdy pies – niezależnie od rasy, czy wieku. Dlatego dieta ta cieszy się tak ogromną popularnością oraz uznaniem.