Aranżacja kuchni – trendy

Kuchnia to miejsce, gdzie stosunkowo często przebywamy, często jest to główne miejsce w domu, czy mieszkaniu, gdzie lubimy przebywać. Prawidłowo zaprojektowana kuchnia jest wygodna, paktyczna, efektownie wygląda. Aby wiedzieć, jak zaplanować swoją kuchnię najlepiej wybrać się po inspirację do znanych sieciówek, które posiadają w sklepach aranżacje kuchni lub przejrzeć pomysły w Internecie.

Wiele pomysłów, jedna kuchnia

panele szklane do kuchni w GdyniObecne trendy to przeważnie styl skandynawski, minimalistyczny, zgodny z natura. Styl skandynawski to proste formy przełamane akcentami. Obecnie projektuje się wnętrza uniwersalne, których styl nie przeminie. Dodatkami zaś kształtuje się ogólne wrażenie wnętra. Neutralne tło jest świetnym sposobem na wyeksponowanie ciekawych dodatków. Ponad to taki sposób urządzenia nie nudzi się i łatwo można zmienić dodatki nie robiąc od razu dużego remontu. Styl skandynawski ma różne oblicza. Może być w tradycyjnym wydaniu. Wtedy dominują białe proste meble z przeszkleniami, gdzie można postawić szklane lub ceramiczne naczynia. Sprzęty kuchenne mogą mieć kontrastową barwę i być czarne lub również białe. Elegancko wyglądają w takiej kuchni białe listwy montowane przy suficie na ścianie. W klasycznej skandynawskiej kuchni jest drewniany blat pokryty olejem do drewna. Blat taki ociepla wnętrze i nadaje mu przytulności. Pomiędzy blatem na szafkami na górze można zastosować na ścianie również drewno takie samo jak do zrobienia blatu, płytki, cegłę lub panele szklane. Panele szklane do kuchni w Gdyni można kupić w wielu sklepach z materiałami wykończeniowymi. Blat nie musi być drewniany, może być z kamienia, jadnak da to już bardziej surowy nastrój i będzie pasowało do skandynawskiego stylu nowoczesnego. To, co jeszcze nada stylu, a przełamie biel w kuchennym wnętrzu to część ściany pomalowany innym kolorem, w kolorze ziemi lub w całkiem innej barwie na przykład pastelowej może całkowicie odmienić wnętrze. To dość odważne rozwiązanie, ale sprawdzi się jeśli lubimy kolor we wnętrzu. Cegła na kuchennej ścianie również nada przytulności i odmieni monochromatyczne wnętrze, jednak najbardziej ważne w kuchni jest oświetlwnie. Jeśłli zamontujemy panele szklane będą one odbijały światło, ale najlepiej dodać klka punktów świetlnych w różnych miejscach w kuchni, głównie nad blatem robocznym. 

Kuchnia może być zaaranżowana na wiele sposobów. Będzie wygodna i praktyczna, jeśli zaplanujemy przestrzeń zgodnie z naszymi potrzebami i nie zapomnimy o porządnym oświetleniu, które będzie nawiązywało do stylu przyjętego podczas projektowania. Natomiast styl skandynawski sprawi, że wnętrze będzie modne, komfortowe, jase i przytulne, a co ważne, funkcjonalne.