Agencje pracy pozyskujące Ukrainców

Polscy pracodawcy od dawna narzekają na brak rąk do pracy. Chętnych do podjęcia zatrudnienia brakuje przede wszystkim w budownictwie oraz w handlu. Coraz więcej firm ma problem z pozyskaniem odpowiednich kandydatów. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane agencje pracy, które zajmują się rekrutowaniem pracowników zza granicy.

Polscy pracodawcy chętnie współpracują z Ukraińcami

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do współpracyPolska wydaje się atrakcyjnym miejscem dla cudzoziemców ze Wschodu, jeśli chodzi o podejmowanie pracy. W naszym kraju chcą pracować między innymi Ukraińcy, Białorusini czy też Rumuni. Mogą liczyć na przyzwoite zarobki i dobre warunki życia, a także na darmową naukę języka polskiego. Wielu właścicieli rozwijających się firm myśli na poważnie o zatrudnieniu Ukraińców. Przede wszystkim są oni uznawani są za rzetelnych i uczciwych, a ponadto nie wymagają dużego wynagrodzenia. Poza tym przy stosunkowo niskim bezrobociu oraz dobrej sytuacji gospodarczej coraz trudniej znaleźć kandydatów chętnych do podjęcia zatrudnienia. Jest to problem wielu branż, które przez braki kadrowe nie mogą się dalej rozwijać. Z tego też powodu właściciele polskich firm zastanawiają się, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy do współpracy. Opcji jest wiele. Można szukać kandydatów na własną rękę. Przyda się znajomość rynku na Ukrainie oraz liczne znajomości. Samodzielne szukanie kandydatów do pracy jest z pewnością dosyć pracochłonne. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście istnieje wiele wyspecjalizowanych firm, które pomagają w pozyskaniu pracowników ze Wschodu. Specjaliści w agencjach zatrudnienia na podstawie potrzeb klientów znajdują osoby o określonych kwalifikacjach oraz posiadające doświadczenie. Potrzebni są zarówno pracownicy z wyższym wykształceniem, jak i osoby bez wykształcenia. Agencje pracy dbają o to, żeby pracownicy mieli legalne umowy. Załatwiają również kwestie związane z legalizacją pobytu w Polsce. Kontaktują się w tym celu z urzędem wojewódzkim  oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Cudzoziemiec ma wówczas prawo do bezpłatnej opieki medycznej oraz do zasiłku.

Jeśli szukamy do pracy osób z zagranicy, między innymi z Białorusi czy też Ukrainy, musimy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Chętnych do pracy można rekrutować poprzez ogłoszenia na zagranicznych portalach lub też zwrócić się o pomoc do agencji zatrudnienia. Wielu przedsiębiorców korzysta z tego drugiego rozwiązania. Dzięki temu oszczędzają czas, a ponadto mają szansę na znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko.