12 rzeczy, które warto wiedzieć o głośnikach sufitowych

Chcesz więc mieć głośniki sufitowe w swoim domu, ale nie wiesz, od czego zacząć. W przeciwieństwie do wielu innych wolnostojących produktów głośnikowych, głośniki sufitowe zostały zaprojektowane jako trwałe rozwiązanie audio i jako takie ważne jest, aby pomyśleć nie tylko o pożądanym poziomie jakości dźwięku, ale także o tym, jak chcesz sterować swoim systemem. Pomocą będzie prosty i łatwy przewodnik po instalowaniu domowego sprzętu audio, zawierający 12 najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o głośnikach sufitowych, aby zacząć.

Porady dotyczące głośników sufitowych cenie detalicznej

głośniki sufitowe - ceny detaliczneZazwyczaj głośniki sufitowe występują w parach, z których jeden odtwarza lewy kanał audio, a drugi prawy, co daje prawdziwy dźwięk stereo. Zasadniczo zalecamy, aby do pomieszczeń o wymiarach większych niż 3 metry używać jednej pary głośników sufitowych, a do pomieszczeń większych niż 5 metrów dwie pary głośników sufitowych zapewnią bardziej zrównoważony dźwięk. Zawsze zalecamy używanie par standardowych monofonicznych głośników sufitowych do typowych pomieszczeń ale w przypadku niektórych rozwiązań, takich jak łazienki i małe sypialnie, w których przestrzeń jest ograniczona, idealnym rozwiązaniem jest pojedynczy głośnik stereo. Pojedyncze głośniki sufitowe stereo mają dwa głośniki wysokotonowe zamiast jednego, co pozwala na uzyskanie prawdziwego dźwięku stereo z jednego urządzenia. Jedyną różnicą jest to, że wymagają dwóch ciągów kabli głośnikowych, po jednym dla lewego i prawego kanału audio. Chociaż głośniki sufitowe – ceny detaliczne równoważą zewnętrznie i są popularne od jakiegoś czasu zwykle przybierają one postać głośników naściennych i głośników przebranych za skały, które są ukryte w doniczkach lub w granicach. Jednak teraz można zainstalować głośniki sufitowe w obszarach zewnętrznych dzięki pojawieniu się dedykowanych modeli zaprojektowanych tak, aby były odporne na żywioły. Chociaż nie są one zaprojektowane tak, aby były w pełni narażone na zacinający deszcz lub śnieg, jeśli zostaną zainstalowane w odpowiednich miejscach, takich jak podsufitki lub inne obszary chronione, mogą zapewnić doskonałe wyniki i znacznie bardziej dyskretną instalację. Jeśli szukasz porad dotyczących głośników zewnętrznych, zapoznaj się z naszą ofertą  najlepszych głośników zewnętrznych do ogrodu.

Możesz odtwarzać dźwięk z telewizora przez głośniki sufitowe, chociaż nie możesz ich połączyć bezpośrednio ze sobą, ponieważ telewizory nie mają żadnych dedykowanych wyjść głośnikowych. To, co musisz zrobić, to przenieść dźwięk z telewizora przez optyczne cyfrowe wyjście audio lub przez HDMI za pomocą kanału zwrotnego audio, dostępnego w najnowszych telewizorach do wzmacniacza z odpowiednim wejściem. To z kolei zasilałoby pasywne głośniki sufitowe za pośrednictwem standardowego kabla głośnikowego. Wyjątkiem od tej reguły są niektóre modele telewizorów łazienkowych, które mają wzmocnione wyjście audio odpowiednie do podłączenia do głośników sufitowych.